استایل کلاسیک

استایل کلاسیک چیست؟

 

 

ویژگی‌ های استایل کلاسیک زنانه


سیلوئت‌ های مشخص، برش و خط دوخت تمیز، رنگ‌ های خنثی و راه‌ راه های ساده یا جزئیاتِ مینیمال، از ویژگی ‌های لباس ‌های مناسب برای استایل کلاسیک هستند.
لباس‌ کلاسیک، ساده ، و پارچۀ آن، با کیفیت و زیباست . رژ لب قرمز، بخش جدایی ‌ناپذیر استایل کلاسیک است.
طرفداران استایل کلاسیک، به ارزش و کیفیتِ لباسشان اهمیت می ‌دهند؛ چرا که قرار است آن را تا سالیان درازی داشته باشند. استایل کلاسیک به معنای سرمایه‌ گذاری روی لباس، به بهترین نحو، است و یک زن کلاسیک، از خریدنِ لباس‌ های گران و پرداختِ پول گزاف، ابایی ندارد؛ چرا که قرار نیست لباسش از مُد بیفتد، بلکه لباسش همیشه جذاب و زیبا و قابل استفاده خواهد بود.

استایل کلاسیک فقط به پوشش و ظاهر مربوط نمی‌ شود. زنان کلاسیک، اعتماد به نفس و عزت نفس بالایی دارند و نیازی نمی‌ بینند برای جلب توجه دیگران، با لباس ‌های پر زرق و برق در مجلسی حاضر شوند.
ظاهرِ ساده، مشخصۀ همۀ آن هاست و بدون شک، توجهِ در خور ِلیاقت و شایستگی‌ شان را نیز دریافت خواهند کرد.
پارچه‌ هایی با طرح ‌های شلوغ و رنگارنگ در استایل کلاسیک جایی ندارند.
در ضمن، لباس کلاسیک باید راحت باشد. سعی کنید بیشترین هزینه را صرف خریدنِ کیف، کفش، مانتو و پالتو کنید، چرا که این ‌ها باعث می‌ شوند لباس ‌های ارزانتان نیز گران و ارزشمند به نظر برسند.

 

 

چگونه در دنیای مدرن کلاسیک باشیم؟

پیراهن کوتاه و ساده‌، یک جفت گوشواره ساده و یک جفت کفش پاشنه بلند، شما را به زنی کلاسیک و جذاب تبدیل می‌ کند.
کت بلیزر را فراموش نکنید. کت بلیزر لباسی کلاسیک است و می تواند از بهترین سرمایه‌ گذاری ‌های شما برای خریدنِ لباس باشد.
کت بلیزر را با هر لباس دیگری و در هر مراسمی می ‌توانید بپوشید.
کت بلیزر زنانه را به همراه شومیز و شلوار جین بپوشید و کیف کلاچ زیبایی هم به دست بگیرید.
شومیز سفید هم از آن دسته لباس ‌هایی است که هیچ وقت از مُد نمی ‌افتد و برای استایل کلاسیک نیز بسیار مناسب است.
به سیلوئت‌ هایی که هرگز از مد نمی ‌افتند اطمینان کنید. هیچ چیز در زندگی قطعی نیست؛ اما ما به شما قول می ‌دهیم که پیراهن Wrap Dress هرگز از مُد نخواهد افتاد.
این مدل پیراهن را در طرح‌ ها و رنگ ‌های مختلف تهیه کنید. پیراهن Wrap Dress را به همراه گردنبدی ساده و صندل بپوشید.

 

اگر استایل کلاسیک را انتخاب کرده ‌اید، زیورآلات ‌تان باید ساده و مینیمال ، کیفتان کاربردی و ساده و کمربندتان نیز ساده و باریک باشد.
تیشرت راه راه بپوشید. تیشرت ‌ها و بلوزهای راه راه (Breton top) زنانه، ملهم از یونیفورم ‌های نیروی دریایی فرانسه در سال 1985 هستند.
کوکو شنل این طرح را به دنیای مُد معرفی کرد. از آن زمان، Breton top همچنان محبوب است؛ چرا که برای هر شرایط و مراسمی مناسب است.
اگر می‌ خواهید توجه‌ ها به تیشرت شما معطوف نشود، تیشرت ‌هایی با راه‌ های باریک انتخاب کنید و اگر دوست دارید توجه ‌ها را به خود جلب کند، تیشرت هایی با راه‌ های ضخیم ‌تر را انتخاب کنید.
تیشرت راه راه‌ تان را به همراه شلوار جین تیره بپوشید.


پلیور کشمیر زنانه را از یاد نبرید. حتما چند پلیور یقه هفت و یقه اسکی کشمیر در رنگ‌ های مختلف تهیه کنید. پلیور یقه اسکی خاکستری و سرمه ای، از ضروریات استایل ساده و شیک کلاسیک هستند.
پوشیدنِ یقه اسکی کشمیر به همراه دامن طرح‌ دار، استایل شما را به سوی استایل مدرن سوق می ‌دهد. فقط به یاد داشته باشید که پلیورتان نباید تنگ باشد.
بهتر است پلیورتان یک سایز بزرگ ‌تر باشد. خریدنِ پلیور مردانه هم بسیار هوشمندانه است؛ همچنین می ‌توانید شلوارک خاکی به همراه ژاکت پشمی بپوشید و کیف ساده و بزرگی هم به دوشتان بیندازید.
اگر شلوار یا پیراهن را دوست ندارید، می ‌توانید دامن کوتاه بپوشید. فقط یادتان باشد که دامنتان نباید بالاتر از زانو باشد، بلکه باید زانو را بپوشاند یا تا ساق پاهایتان برسد.
بهتر است دامن کوتاه را به همراه کفش پاشنه کوتاه بپوشید؛ اما اگر دوست داشته باشید، می‌ توانید کفش تخت زنانه یا حتی کتانی دخترانه اسپرت هم به همراه آن بپوشید.
ویژگی های استایل کلاسیک زنانه

به یاد داشته باشید که کفش تخت از عناصر مهم استایل کلاسیک است.
کت چرمی بپوشید. 30 سال از تولید اولین کت چرمی مخصوص موتورسواری گذشته بود که برای اولین بار وارد صنعت مُد شد و به این شکلی که امروز می ‌بینیم درآمد.
در سال 1953، مارلون براندو، کت چرمی به تن کرد و بعد از آن، زنان و مردان، تحت تاثیر این ستارۀ سینما، کت چرمی به تن کردند.
کت چرمی هم از لباس ‌های ماندگار است که هرچقدر هم برای خریدن آن هزینه کنید، پولتان هدر نرفته است؛ در واقع، کت چرمی هرچقدر قدیمی‌ تر شود، زیباتر می ‌شود. کت چرمی برای هرگونه مراسم، رسمی و غیر رسمی، مناسب است.
در فصل زمستان، پالتوی شتری رنگ را از یاد نبرید. پالتوی شتری رنگ، ابداعِ خانه مدِ MaxMara و پر فروش ‌ترین تولیدِ این برندِ است.
اگر دوست داشته باشید، می ‌توانید کمربند پالتوی شتری رنگتان را ببندید و آستین‌ های آن را بالا بزنید تا آستر داخلی آن نیز دیده شود..